05.01.14

SUFIT I ŚCIANY

Posted in Bez kategorii tagged ocadiaocadiaocadiaocadia at 17:53 by kinga

Sufit omiatamy szczotką na długim kiju owiniętą miękką ściereczką, zawsze w kierunku okna. Na przykurzoną sztukaterię nakładamy papkę z mąki ziemniaczanej i wody, gdy wyschnie delikatnie ją usuwamy miękkim pędzlem lub szmatką. Mniej zakurzoną sztukaterię czyścimy odkurzaczem.

Ściany malowane farbą klejową omiatamy szczotką owiniętą kawałkiem gazy lub ścierką albo czyścimy odkurzaczem zawsze z góry na dół. Plamy wycieramy gumką do ołówka.

Ściany malowane farbą emulsyjną myje się wodą z niewielką ilością detergentu (można do tego użyć bardzo miękkiej szczotki), spłukuje czystą wodą za pomocą gąbki.

Ściany malowane farbą olejną myjemy gąbką maczaną w mydlanej wodzie. Nie należy ich szorować. Myć małymi odcinkami — od dołu, żeby spływająca z góry woda nie zostawiała na brudnej ścianie trudnych do usunięcia śladów. Wycierać do sucha.

Ściany pokryte tapetą zmywalną myjemy tak, jak malowane olejno. Tapetę niezmywalną — czyścimy odkurzaczem lub — ostrożnie — szczotką owiniętą w miękką szmatę.

Tapety papierowe czyści się też kromkami czerstwego chleba, pocierając’ nimi miejsce przy miejscu, z góry na dół i z dołu do góry, delikatnie, żeby nie podrzeć. Następnie omiatamy ścianę miotełką lub ściereczką nałożoną na szczotkę. Tłuste plamy na tapetach papierowych próbujemy wywabiać nakładając na zabrudzone miejsca glinę rozrobioną z octem. Pozostawiamy do zaschnięcia i ostrożnie zdejmujemy. Jeżeli plama nie da się usunąć najlepiej zakleić brudne miejsce dobranym kawałkiem tapety.Leave a Comment